YALAN-DOLAN DEVAM EDERKEN, BU SORUNLARI KİM ÇÖZECEK?

YALAN-DOLAN DEVAM EDERKEN, BU SORUNLARI KİM ÇÖZECEK?
AKP’nin yanlış ekonomi politikaları, memleketi yaşanmaz hale getirdi. Her gün yeni zamların yaşandığı, vergi artışlarının, Trafik cezalarının hız kesmediği bir ortamda yaşam sürmeye çalışıyoruz. Yakıt, Elektrik, Gıda ve doğalgaz gibi temel girdi maliyetlerine yapılan zamlar artık dayanılmaz hale gelmiştir.
Millet fakirlik, çaresizlik ve perişanlık yaşamaktadır.
Zaten alım gücü düşen vatandaşlarımız, geçim derdinden kurtulamadığı gibi, borçlanmak suretiyle daha da zor bir sürece sokulmaktadır. Asgari ücretle çalışanlar, emekli vatandaşlarımız, emeğiyle geçinenler, memurlar, işçiler yani halk ay sonunu getirememektedir.
AKP iktidarı yasaklar, yolsuzluklar ve yoksullukla mücadele edeceği vaadiyle 2002 yılında iktidara gelmiş, Ancak , 19 yılın sonunda AKP Siyasi iktidarı bu sorunları çözemediği gibi, dert üstüne dert koymuştur.
Hepimiz görüyor ve yaşıyoruz ki; AKP Kriz çıkartıyor, yaşanan krizin faturasını millet olarak biz ödüyoruz. AKP İktidarı verdiği sözlerin hiçbirisini tutamamış ve ülkeyi bulunduğu yerden daha kötü bir noktaya getirmiştir. Bugün ülkede sevgiden, samimiyetten, sosyal barıştan, demokrasiden bahsedilemez hale gelmiştir. İnsanlarımız kutuplaştırılmış ve ötekileştirilmiştir. Adalet, Tarım, Ticaret, Ekonomi, Şehircilik, Altyapı, Sosyal Hizmetler, Çevre, Gençlik, Doğa, Çalışma yaşamı, Sağlık ve Ulaşım gibi sistemi oluşturan tüm AKP politikaları çökmüştür.
Ekonomi batarken, Halkın sorunları da büyümektedir. AKP Siyasi İktidarı bu gerçekleri görmek yerine, Yandaşa ihale, yandaşın iş ve para sahibi yapılması, akraba-yakın-yandaşı kayırma, gerçekleri görmeyen yandaş medyanın olayları saptırması, Kibir-şaşa, Araç konvoyları, Saray ekonomisi ve israf politikasıyla yaşam sürmektedir.
Diğer taraftan devletin resmi kurumlarını yalanlarına alet etmekten çekinmemektedir. Bu kurumlar aracılığıyla milletin gözüne baka-baka yalanlar söylenmektedir;
*Tek Başına İktidar gücü verin, uçacağız YALAN,
*Anayasayı değiştirin Uçacağız YALAN,
*Enflasyon rakamları YALAN,
*İşsizlik rakamları YALAN,
*Merkez Bankası Bilançoları YALAN,
*Corona 15 günde bitecek YALAN,
*Açıkladığınız hasta sayıları YALAN,
*Maske dağıtımı yapacağız YALAN,
*İşsizliği bitireceğiz YALAN,
*Yolsuzluğu tüketeceğiz YALAN,
*Makam araçları kalmayacak YALAN,
*Lojmanların tamamı kalkacak YALAN,
*3 Dönem kuralımız var YALAN,
*Camide içki içildi YALAN
*Başörtülü bacım YALAN
*% 100 Yerli ve Milli Uçağımız göklerde YALAN
*Yerli ve Milli arabamız yollarda YALAN
*Memuru enflasyona ezdirmedik YALAN
*Öğretmene-Polise 3600 ek gösterge YALAN
*AB ye gireceğiz YALAN,
*Zenginleşiyoruz YALAN,
*Demokrasi var YALAN,
*Özgürlük var YALAN,
*Hukuk var YALAN,
Daha sayayım mı?
YALAN-YALAN-YALAN. Her şeyiniz YALAN-DOLAN. Pembe gözlüklerle baktığınız ve görmezden geldiğiniz gerçekler halkı perişan ederken; siz utanmadan ve Halkın gözüne baka-baka YALAN söylemeye devam ediyorsunuz.
Cengiz GÜLEBAY – 24.Kasım.2020