SOKAK LAMBALARI

Tam da hava kararırken ortaya çıkar Sokak lambaları. Yolunu kaybetmesin insanlar diye, gerçekler kaybolmasın görünsün diye. Oysa aydınlıkta yansalar dahi kimse onların yandığını farkedemez. Farkedilse dahi bir fayda sağlamazlar.Halbuki hava kararmaya başlayınca devreye giren sokak lambaları, karanlığın en kötü etkilerini aydınlığa döndürürler, yol gösterirler.

Bugün ülkemizde hava karartılmak isteniyor.Ülke bir karanlığa sürükleniyor.İnsanlara yol gösterecek hangi ışıltı varsa, hangi aydın varsa birer birer yok edilerek bu karanlığa ulaşanlar, artık küçük titrek lambaları dahi söndürmeye çalışıyorlar.

Bugün ülkede yaşanan Anayasa karmaşası aslında karanlığın son perdesidir.Eğer bu Anayasa değişikliği gerçekleşir ve Tek adam sistemine geçilirse, sokak lambalarıda kapanacak.Memleket uzun bir sessizlik ve karanlığın ortasında kalacaktır.

BU SUSKUNLUK NEDEN? BU KORKU NEDEN?

Bu dönemde beni en çok hayal kırıklığına uğratan üniversiteler olmuştur.Ülkede Anayasa değişirken, Demokrasi yok olurken, Aydınlar nasıl susar?

Cumhuriyetin tüm kazanımlarını yok ederek; 800 sene evvel halkın kafa tuttuğu Mutlak Monarşiyi, çeşitli tuzaklarla geri getirmeye çalışanlara karşı Üniversitelerin, Aydınların söyleyecek tek sözü yok mu? Aydın sorumluluğunuz nerede? Halkın yüzüne Nasıl bakacaksınız? Aydın ihanetini Halka nasıl izah edeceksiniz?

Yapılan değişiklikler kuvvetler ayrımı prensibini yok etmiyor mu? Tüm gücün tek elde toplanması, Ülkeyi Diktaya teslim etmez mi? Partili Cumhurbaşkanı, tarafsız olabilir mi? 80 milyonun kaderi tek kişiye teslim edilebilir mi?  Neredesiniz? Neden susuyorsunuz? Kimden korkuyorsunuz?

 

AYDINLAR SUSARSA, MEMLEKET KARANLIĞA GÖMÜLÜR.

 

Her karanlığın bir aydınlığı olacaktır,Her gecenin bir sabahı vardır ve Güneş mutlaka doğacaktır. Fakat, gün agardığında Halkımız sizi asla affetmeyecektir. Aydınlar susarsa, memleket karanlığa bürünür. Umarım gün agardığında halkımızı elleri bağlanmış, ülkemizi işgal altında bulmayız.

Aydınlar suskunsa, bize düşen elimizdeki meşalelerle sokak lambaları gibi uyanık kalmak, çevremizi aydınlatmak olmalı. Bizler, Uyumayacağız, her birimiz Karanlık sokakları aydınlatan sokak lambaları olacağız. Karanlığa karşı korkusuzca, Karanlığı hep beraber yeneceğiz. Haydi sokak lambaları Aydınlığa kadar direnelim, korkmayalım, sinmeyelim, uyanık kalalım. Bu ortaçağ Anayasasının memleketi karartmasına, çocuklarımızın geleceğini çalmasına izin vermeyelim.

Şu anda bir kıvılcıma bile ihtiyacımız var, çünkü ortalık zifiri karanlık. Ülkemizin karanlığa sürüklendiği şu günlerde biraz aydınlanmaya o kadar ihtiyacımız var ki. Bazan karanlığın ortasında çakan bir kıvılcım, bir anda gerçekleri görmemizi sağlar.

Demokrasi sevdalısı herkesin bu mücadeleye katkı koyacağını biliyorum. Halkımız gerçekleri gördüğünde, bu Anayasa değişikliğine asla Evet demeyecektir. Sokak Lambaları olarak bize düşen görev bu karanlığı aydınlatmak olmalı. Bunun için, uyanık kalmalıyız ve halka gerçekleri anlatmalıyız. Ülkeyi karanlığa sürükleyen AKP’ye Halkın en güçlü tokatı; sandıktan çıkacak, Krallığa HAYIR cevabı olacaktır.