Yapma Kardeşim Yapma

0
164

Eşkiyalarla pazarlık etme, eşkiyaya boyun bükme, dış borçları öde, İnsanlara eşit olarak bak, İnsanlar arasında cins ayrımı yapma, mezhep ayrımı yapma, inanç ayrımı yapma, dil ayrımı yapma, yapma kardeşim, yapma.

Başbakan kızlı erkekli öğrenci evleri hakkında işlem yapacaklarını ve bunun genel ahlaka uygun olmadığını söyledi.

Kendine Müslüman Başbakan aklına geleni söylüyor ve aklına geleni yapıyor. Söylediklerinden gizli duygularını açık etmeye başladı? Ülkemin İnsanları arasında önce din ayrımı , sonra ırk ayrımı, ardından mezhep ayrımı, sonra dil ve şimdi de cins ayrımı yapılıyor. Bu söyledikleriniz binlerce yllık insanoğlu medeniyetine,  Demokratik geleneklere, İnsan hakları evrensel beyannamesine uymaz?  Her şeyi bırakalım bir insana , hatta bir başbakana asla yakışmaz ?

Biz Türkiye’de birbirine inanan ve güvenen bir toplumuz. Bizi bölmeye çalışmayın, aramızda güvensizlik ve nifak tohumlarına asla izin vermeyiz. Bu ülkenin insanları olarak komşularımız la da kızlı erkekli oturuyoruz, bayramlarda kızlı erkekli ziyaretler yapıyoruz,  kızlı erkekli sohbetler ediyoruz. Mezarlarımızı kızlı erkekli ziyaret ediyoruz. Bakın biz tarlalar da kızlı erkekli çalışıyoruz, Alışveriş merkezlerinde yine öyle. B iz fabrikalarda işyerlerinde kızlı erkekli çalışıyoruz, belediyelerde, her türlü işyerlerinde, çarşıda, pazarda, kadın erkek kimse birbirine kötü gözle bakmayız. Siz bu milleti ne sanıyorsunuz?

Bakın biz okullarda da kızlı, erkekli karma eğitim yapıyoruz, bir sonraki projeniz kızlar ayrı, erkekler ayrı okullarda veya sınıflarda mı okuyacak? Kamu kurumlarında ve okullarda kadınlar ayrı, erkekler ayrı odalar da mı çalışacak? TBMM de kadın vekiller ayrı, erkek vekiller ayrı sıralarda oturup, araya perde mi çekilecek?  Ya da Bakanlar kurulunda kızlı erkekli toplantı yapıyorsunuz, millet olarak bu durumu ahlak polisine şikayet mi etmemiz gerekecek?  Angela Merkel veya bir başka ülkenin kadın Başbakanı-Bakanı ile yapacağınız ikili görüşmeler sonra bizde Başbakan’ın uygunsuz düşüncelerine mi sahip olacağız? Yoksa toplantılarınızda perde mi kullanacaksınız,  İngiliz Kraliçesine elinizi uzatmadan mı selamlaşacaksınız? Gerçekten merak ediyoruz, bundan sonraki projelerinizi  lütfen açıklayınız.

Demokrasiyi bilmeden konuşan başbakana bir hatırlatma yapayım “Demokrasi araç değil, amaçtır.” Türkiye’ye ileri demokrasi getirdik söylemlerinin ne boş söylemler olduğunun, bir başka ispatı gençleri fahişe, genç evlerini kerhane zanneden bu zihniyette ve bu sözlerin ardında gizlidir. Gerçek yüzünü göstermeyen maskeli başbakanımız, beyninde gizleyemediği karanlıkların  sırlarını yavaş yavaş ortaya döküyor.

Başbakan bu sözleri sarf ederken büyük ihtimal sarhoş olmalı, aklı başında bir başbakan bu sözleri sarfedemez. Nasıl bir zihin yapısı ve duygu ile konuşuyorsunuz siz?  İnsanların kaç çocuk yapacağından sana ne, nasıl doğuracağından sana ne,  yakın da nasıl çocuk yapacağımıza da müdahale edeceksin!  İnsanların yatak odasına bile müdahale edemezsin. Ayıp kardeşim, ayıp. Başbakan gibi ol, Başbakan gibi konuş, gençler için bir şey yapacaksan yurt yap, iş alanı aç, Çalışanların dertlerini dinle, Emeklinin dertlerine derman ol, esnafın sorunlarını çöz, özgürlük ve demokrasiye yatırım yap, Ülkenin doğal kaynaklarını yabancılara peş keş çekme, Atalarından aldığın mirasımızı gençlere bırak, Ülkeyi sömürge devlet konumundan çıkar, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için emek ver, Bayrağına, milletine, devletine sahip çık, Eşkiyalarla pazarlık etme, eşkiyaya boyun bükme, dış borçları öde, İnsanlara eşit olarak bak, İnsanlar arasında cins ayrımı yapma, mezhep ayrımı yapma, inanç ayrımı yapma, dil ayrımı yapma, yapma kardeşim, yapma.

Bu söylediklerimin aksini yaptığının farkındayız, işte bu yüzden hayallerin sönecek , bu millet sandıkta millete yaptıklarının hesabını soracak, benden söylemesi.

Cengiz GÜLEBAY / 11.11.2013

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here